Zonguldak Haber ve Şehir Portalı

Zonguldakta “Emeğin Mirası” sergisi açıldı

ZONGULDAK’TA 21. ULUSLARARASI KÖMÜR KONGRESİ VE 42. TURİZM HAFTASI ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA “EMEĞİN MİRASI” ADLI KARMA SERGİSİ AÇILDI.

Zonguldakta “Emeğin Mirası” sergisi açıldı
16 Nisan 2018 - 14:40 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

Zonguldak’ta 21. Uluslararası Kömür Kongresi ve 42. Turizm haftası etkinliği kapsamında “Emeğin Mirası” adlı karma sergisi açıldı.

Müze Müdürlüğü Maden Müzesi tarafından Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde, Zonguldak Vali yardımcısı Nevzat Taşdan tarafından açılan sergide yer altında kullanılan, gaz ölçüm cihazları, gaz maskeleri, madenci fenerleri, kişisel koruyucular, lambalar, sondaj makineleri, fosiller ve maden numunelerden oluşuyor.

Vali yardımcısı Nevzat Taşdan, sergi hakkında şunları söyledi; “Zonguldak maden şehridir. Madenin çok tarihi geçmişi vardır. Geçmişte kullanılan malzemelerin vermiş olduğu konular bizleri çok derin düşüncelere sevk ediyor. Turizm haftası bu hafta dolayısıyla arkadaşlarımız sağolsun üniversitedeki hocalarımız çok güzel bir sergi hazırlamışlar. Turizm Haftası dolayısıyla daha değişik etkinliklerde olacaktır. Bu haftanın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Sergi 10-19 Nisan tarihleri arasında Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açık kalacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER