Zonguldak Haber ve Şehir Portalı

(Özel Haber) Polisleri “Kavga var” diye çağırdılar, meşale ve pastayla karşıladılar

(Özel Haber) Polisleri “Kavga var” diye çağırdılar, meşale ve pastayla karşıladılar
08 Nisan 2018 - 11:00 'de eklendi ve 742 kez görüntülendi.

Zonguldak’ta 155 haber merkezine düşen kavga ihbarıyla vaka yerine giden polis ekipleri, meşaleli ve pastalı kutlamayla karşılaştı.

Kozlu ilçesinde Türk Polis Teşkilatı’nın 173. müessese yıl dönümünü kutlamak isteyen vatandaşlar garip bir yönteme başvurdu. Bir araya gelen 20 kişilik grup, meşale, Türk bayrağı ve ikramlardan oluşan bir hazırlık yapmış oldu. Arkasından da 155 haber merkezini arayarak kavga suç duyurusunda bulunmuş oldu. İhbar üstüne harekete geçen polis ekipleri kısa sürede vaka yerine geldi. Kalabalığın meşale yakıp konfeti patlattığını gören polis ekipleri sürpriz karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar ile sarılıp kucaklaşan takımlar, hemen sonra üstünde polis armasının bulunmuş olduğu “173. yılınız mübarek olsun” yazan pastayı kesti.

Kesilen pastadan elleriyle polis ekiplerine yediren Özgür Kuru, “Mesnetsiz suç duyurusu verdiğimiz için özür diliyoruz. Arkadaşlarımız bu şekilde bir organizasyon yapmamızı istediler. Şehitlerimize Tanrı’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, vazife başlangıcında olan polis arkadaşlarımıza hayırlı görevler diliyoruz. Devletimiz var olsun. Maddi gücümüzün yettiği kadar tinsel olarak da ömrümüzün yettiği kadar Tanrı devletimizin yanında olmayı nasip etsin” diye konuştu. Polis ekipleri de sürpriz karşısında memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

Kur’an-ı Kerim okunmasının arkasından şehitlere yakarış edildi. Polis ekipleri arkasından vatandaşlara teşekkür ederek polis merkezinin yolunu tuttu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER