Zonguldak Haber ve Şehir Portalı

Doktorun darp edilmesi olayında gözaltına alınan şüpheliler serbest bırakıldı

Doktorun darp edilmesi olayında gözaltına alınan şüpheliler serbest bırakıldı
27 Şubat 2018 - 22:24 'de eklendi ve 1938 kez görüntülendi.

Zonguldak’ta, 5 gün ilkin aile sağlığı merkezinde vazife meydana getiren ve hobi olarak fotoğrafçılık meydana getiren Hekim Hasan Koca’nın darp edilip, ormanlık alana bırakılmasıyla ilgili jandarma ekipleri tarafınca 4 şüpheli daha bu sabah saatlerinde gözaltına aldı. Şüphelilerden 1’i, savcılıkça özgür bırakılırken, 3’ü ise adli denetim şartıyla özgür kaldı.

23 Şubat’ta şehir merkezinde dostlarıyla yemekte buluşan Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Hekim Hasan Koca’dan, yiyecek programından ayrıldıktan sonrasında haber alınamadı. Kozlu ilçesine bağlı Örencik Köyü yolu üstünde yoldan geçen vatandaşlar tarafınca fark edilen Koca, darp edilmiş halde bulunmuş oldu. Darp ettikten sonrasında ormanlık alana bıraktığı iddiasıyla Uzman Çavuş M. B. ve arkadaşı T.Y., önceki gün nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcılığınca, vakayla ilgili 4 şahıs daha bu sabah saatlerinde gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 4 şahıs sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 1’i, savcılık tarafınca özgür bırakıldı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 şüpheli ise adli denetim şartıyla özgür kaldı. Şüphelilerin, Uzman Çavuş Mustafa B.’nin yakınları olduğu öğrenildi.

Öte taraftan aile sağlığı merkezinde vazife meydana getiren ve hobi olarak fotoğrafçılık meydana getiren Dr. Hasan Koca’nın, Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilmiş olduğu açıklandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER