Zonguldak Haber ve Şehir Portalı

Demirtaş, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını kutladı

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİNDE FAALİYET GÖSTEREN NURDAN VE AHMET ORHAN OĞUZ ORTAOKULU TARAFINDAN ABDİ İPEKÇİ SALONUNDA RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ.

Demirtaş, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını kutladı
17 Mayıs 2018 - 17:00 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde;

“Türkiye Cumhuriyeti; 19 Mayıs 1919’da başlamış olan, Yüce Milletimizin tüm fertlerinin göstermiş olduğu topyekûn bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi ile meşakkatli bir süreç sonunda kurulmuştur. 19 Mayıs 1919 zamanı, Milletimizin adeta tekrardan doğduğu kutlu bir gündür ve aziz milletimizin gönlünde fazlaca mühim bir yere haizdir. İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan Ulusal Savaşım süreci içinde Türk Ulusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Ulusal Savaşım’nin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Yüce Önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk tarafınca Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Bugünle yarın arasındaki köprü olan gençliğimiz aydınlık yarınlarımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, her şeyden ilkin ulusal varlığımızı borçlu olduğumuz bugünü gençlere armağan etmesi, Türk Gençliğine olan inancını ve itimatını göstermektedir. Gençlere kıymet veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve fedakâr kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Türk Gençliği de bugüne dek olduğu benzer biçimde bundan sonrasında da Ata’ sının emaneti, Cumhuriyetine haiz çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan modern uygarlık düzeyinin aşılması için üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Yüce Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca arkadaşları olmak suretiyle tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER