Zonguldak Haber ve Şehir Portalı

Başkan Uysal ilk iftarda şehit aileleriyle buluştu

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN UYSAL, RAMAZAN AYININ İLK GÜNÜNDEKİ İFTAR YEMEĞİNDE ŞEHİT AİLELERİNİN YANI SIRA, İLÇE HALKI İLE BİR ARAYA GELDİ.

Başkan Uysal ilk iftarda şehit aileleriyle buluştu
17 Mayıs 2018 - 12:00 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ramazan ayının ilk günündeki iftar yemeğinde şehit ailelerinin yanı sıra, ilçe halkı ile bir araya geldi.

Başkan Uysal’ın eşi Sevim Uysal ile beraber katılmış olduğu iftar sofrasına, İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz ve Garnizon Komutanı Vekili Dnz. Pd Albay Deniz Türker, Kdz. Ereğli Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Demirdüven, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, siyasal partilerin ve sivil cemiyet müesseselerinin temsilcileri, şehit ve gazi aileleri ile yakınlarının da aralarında bulunmuş olduğu ortalama bin 500 şahıs katıldı.

Yenilenen İnönü Parkı’nda gerçekleşen iftar yemeği öncesi Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okunurken, Başkan Uysal’da masaları tek tek gezerek halkın Ramazan ayını kutlama etti.

“Hepimiz Kudüs davasında, Filistin halkının yanında olmaya devam edeceğiz ”diyen Başkan Uysal, iftar öncesi yapmış olduğu konuşmada, “Ramazan ayı paylaşma, dayanışma, birlik beraberlik, kardeşliğin, sevginin ve saygının doruğa ulaşmış olduğu kutsal bir aydır. Birbirimizi kırmayalım, üzmeyelim. Yetimleri, yoksulları hatırlayalım. Rabbim bizleri birlik beraberlik içinde nice Ramazan ayları ve Ramazan Bayramına da ulaştırsın. Ramazan süresince iftarlarımız, katılımlarınızla daha verimli olacak. İftar soframızı paylaşan her insana teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Uysal, ek olarak şehit ailelerine verdiği müjdede, sahil kesiminde yapılacak olan toplumsal hizmet binasının da ihaleye çıktığını ve Kurban Bayramı’nda da faaliyete geçeceğini söylemiş oldu.

İlçe Kaymakamı Madenoğlu’da konuşmasında bu iftar sofrasında halkı buluşturan Başkan Uysal ile alın teri döken tüm belediye personeline teşekkür etti. Dernek Başkanı Demirdüven ise Başkan Uysal’ın devamlı şehit ailelerinin yanında bulunduğunu belirterek, verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Öte taraftan Şehit Aileleri Derneği üyelerine, Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri tarafınca hazırlanan plaketler, ilçe protokolü tarafınca verildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü organizasyonundaki halk iftarları, Ramazan ayı süresince İnönü Parkında devam edecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER