Zonguldak Haber ve Şehir Portalı

Alaplı kadınlar pazarında düzenleme

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Alaplı kadınlar pazarına proje…

Alaplı kadınlar pazarında düzenleme
08 Kasım 2013 - 1:25 'de eklendi ve 491 kez görüntülendi.

aa_picture_20131107_930749_web

 

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu,  Alaplı kadınlar pazarına proje doğrultusunda ikinci sıra tezgah alanı yapımına başlandığını bildirildi.

Çimenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Al Caddesi üzerinde atıl durumda bulunan ve otopark olarak kullanılan pazar alanını yeniden canlandırdıklarını söyledi.

Çevre düzenlemesı yapılan alana bir sıra açılır kapanır tente ve tezgah yaptıklarını ifade eden Çimenoğlu, şöyle konuştu:

“Zeminine renkli beton parke döşemek suretiyle, çeşmesi, oturma grupları, çim ve çiçeklendirilmiş alanları, üstü kapalı modern tezgahlarıyla bu pazarı tekrar halkımızın hizmetine sunmuştuk. İlk etapta bir sıra tezgah alanı olarak düzenlediğimiz pazarda şimdi yine üstü kapalı olacak şekilde ikinci sıra tezgah alanını yapıyoruz. Bu alan özellikle kendi bağ bahçe ve el işi üretimini değerlendirmek isteyen kadınlarımızın rağbet gösterdiği bir yer oldu. İkinci bölümün yapılmasıyla pazar biraz daha büyüyecek ve hem çeşitlilik artacak, hem de daha fazla hareketlilik kazanacak.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER