Zonguldak Haber ve Şehir Portalı

Alaplı Belediyesinden içme suyu hakkında açıklama

ALAPLI BELEDİYE BAŞKANI TEKİN( ERTUĞRUL YÜKSEL/ ZONGULDAK-İHA)

Alaplı  Belediyesinden içme suyu hakkında açıklama
16 Nisan 2018 - 16:40 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

Alaplı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafınca Alaplı’daki içme suyu ile ilgili vatandaşları bilgilendirme amacıyla izahat yapılmış oldu.

Alaplı’daki içme suyuna ilişkin detaylı bilgilerin verildiği açıklamada, “Son dönem de belediyemize gelen şikayetlerde ilimiz içme suyunda bulunan kireç miktarının yüksek olması sebebiyle suyun kirli olduğu ve içilebilir olmadığı, su arıtma aleti satışı meydana getiren bazı firmaların tanıtımlarında kullandıkları elektroliz testiyle çökelti oluşumunu göstererek şebeke suyunun içilebilir olmadığıyla ilgili şikayetler almaktayız. Suyumuz hiçbir kimyasal ve fizyolojik arıtım prosesinde temizlenmesi gerekmediği için işlemden geçmemektedir. Yalnızca ülke geneli uygulanan klorlama ile dezenfeksiyon işlemi uygulanmaktadır. Fazlaca daha sıhhatli koşullara haizdir. Suyumuz İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafınca verilen izin dahilinde içme suyu statüsündedir ve tertipli olarak analizlerle denetim altındadır” denildi.

“Sularımız 7 gün 24 saat denetim ve çözümleme altındadır”

Belediyenin her türlü duruma karşılık suyla ilgili şikayetleri titizlikle değerlendirildiği bilgisinin de verildiği açıklamada, “İlçemizin İçme suyu ihtiyacı Kefken altı mevkisindeki bulunan sondaj Kuyularından yerin 25 metre altındaki merkez derinliğinden alınarak Zonguldak Halk Sıhhat Laboratuarlarında çözümleme edilmektedir. Son alınan içme suyu örneği, insani tüketim amacına uygun olduğu belgelenmiştir.be bölgenin en temiz suyu olduğu görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER